کوچک کردن بینی با فتوشاپ در 3 گام

در مورد چی میخوایم صحبت کنیم؟

به دلایل مختلف گاهی نیاز است بینی را تا حدی در عکس کوچک کنیم. برای این کار نرم افزار های زیادی قدرت حرف زدن دارند که یکی از این ها، نرم افزار همه کاره و قدرتمند فتوشاپ است. در این مقاله می خواهیم نحوه کوچک کردن بینی در فتوشاپ را آموزش دهیم. پس اگر شما به دنبال یادگیری این موضوع هستید این مطلب را مطالعه کنید.

  • تاریخ ثبت:

    1400-02-08

  • آخرین بروزرسانی:

    1400-02-09

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه:

    35 دقیقه

سرفصل های اصلی این مقاله
1

مرحله اول: انتخاب و کوچک کردن بینی

2

مرحله دوم: لکه گیری با ابزار Healing Brush

3

مرحله سوم: از بین بردن انحنای بینی

مرحله اول: انتخاب و کوچک کردن بینی

ما تصویر زیر را برای کوچک کردن بینی در نظر گرفته ایم:

ابتدا عکس خود را در فتوشاپ باز کنید. سپس باید با یک ابزار انتخاب، بینی را انتخاب کنید که ما در این آموزش از ابزار Lasso Tool استفاده کردیم. برای انتخاب این ابزار مطابق تصویر زیر در نوار ابزار سمت چپ فتوشاپ ابزار Lasso Tool را انتخاب کنید.

سپس با این ابزار همانند تصویر زیر بینی فرد را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب، مسیر Select ==> Modify ==> Feather را طی کنید و یا می توانید از کلید ترکیبی Shift + F6 استفاده کنید. سپس پنجره ای مشابه پنجره زیر ظاهر می شود که باید در این پنجره مقدار Feather Radios را روی عددی بین 10 تا 20 پیکسل تنظیم کنید.

سپس کلید میانبر Ctrl + J و بعد کلید میانبر Ctrl + T را روی صفحه کلید خود فشار دهید سپس با نگه داشتن Alt بینی را کوچک کنید و بعد تیک بالای نرم افزار را بزنید تا به عکسی مشابه عکس زیر برسید.

اما همان طور که مشاهده می کنید کار هنوز تمام نشده است. در ادامه این مشکلات را حل می کنیم.

مرحله دوم: لکه گیری با ابزار Healing Brush

در این مرحله می خواهیم با استفاده از ابزار Spot Healing Brush Tool لکه های باقی مانده بینی قبلی را از بین ببریم. پس ابتدا مطابق تصویر زیر ابزار Spot Healing Brush Tool را در نوار ابزار انتخاب کنید.

سپس روی بینی زوم کنید و بعد با استفاده از کلید های «[» و «]» سایز براش را کوچک و بزرگ کنید تا اندازه آن کمی بزرگ تر از لکه شود سپس کلیک کنید.

بعد خود فتوشاپ با توجه به بافت رنگی آن قسمت رنگ مناسب را انتخاب می کند. این کار را برای تمام لکه ها انجام دهید تا به چنین تصویری برسید:

کار دیگر تمام شده است و شما توانستید بینی را کوچک کنید اما اگر می خواهید باز هم آن را بهتر و زیباتر کنید مرحله بعدی را نیز انجام دهید.  

مرحله سوم: از بین بردن انحنای بینی

در این مرحله می خواهیم با ایجاد فرورفتگی انتهای بینی را از بین ببریم.

برای اینکار ابتدا در نوار ابزار سمت چپ نرم افزار مانند تصویر زیر ابزار Burn Tool را انتخاب کنید.

سپس در قسمت بالای نرم افزار مقدار Exposure را روی 20 درصد تنظیم کنید. بعد روی قسمتی از بینی که انحنا دارد چند بار کلیک کنید تا انحنای آن از بین برود همچنین می توانید از این ابزار برای دور بینی و هر جایی که می خواهید فرورفتگی ایجاد کنید نیز استفاده کنید تا عکس طبیعی تر به نظر برسد.

نکته: با کلیک های «[» و «]» می توانید سایز ابزار را تنظیم کنید.

همین. شما اکنون می توانید خودتان با استفاده از نرم افزار فتوشاپ سایز بینی را کاهش دهید و به تصویری زیبا برسید.

برای از بین بردن تمام نقص ها و لکه های صورت و رسیدن به اوج زیبایی می توانید مقاله آموزش روتوش صورت را مطالعه کنید.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. مثل همیشه اگر سوال یا نظری دارید می توانید در بخش ارسال نظر آن را با ما به اشتراک بگذارید.

پرسش و پاسخ
متن دیدگاه
ارسال دیدگاه
نظر شما با موفقیت ثبت شد پس از بررسی و تایید در سایت قرار میگیرد