افزایش و بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ

در مورد چی میخوایم صحبت کنیم؟

اگر شما هم تصاویر تار و بی کیفیتی دارید و می خواهید کیفیت آن ها را با نرم افزار فتوشاپ افزایش دهید، میتوانید با خواندن این مقاله از آموزش فتوشاپ کیفیت آن ها را افزایش دهید. پس با ما همراه باشید.

 

  • تاریخ ثبت:

    1400-01-19

  • آخرین بروزرسانی:

    1400-01-20

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه:

    35 دقیقه

سرفصل های اصلی این مقاله
1

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت تصاویر

2

افزایش کیفیت تصویر با ابزار Smart Sharpen

عوامل تاثیرگذار بر کیفیت تصاویر

قبل از دانستن راهکار های افزایش کیفیت عکس ها ابتدا بهتر است بدانید که چه عواملی روی کیفیت تصاویر موثر هستند. این عوامل عبارتند از نور و رنگ، مقدار Sharpness، مقدار Noise، رزولوشن و....

در اکثر اوقات میتوانیم با تغییر موارد بالا کیفیت عکس را بهتر کنیم ولی گاهی اوقات ممکن است پیکسل هایی از تصویر از بین رفته باشند مثلا به خاطر کوچک شدن و کاهش سایز تصویر یا هر دلیل دیگری، در این موارد افزایش کیفیت عکس خیلی کم و ناچیز است و حتی با فتوشاپ هم نمی توان تغییر زیادی ایجاد کرد.

مثلا اگر در عکسی نور و رنگ مشکل دارد می توانیم با اصلاح آن ها کیفیت را افزایش دهیم یا اگر Sharpness تصویری از بین رفته باشد می توانیم با افزایش Sharpness کیفیت تصویر را بهتر کنیم ولی اگر پیکسل های عکس یا جزئیات آن از دست رفته باشد، با نرم افزار های فعلی نظیر فتوشاپ کاری نمیتوانیم بکنیم.

افزایش کیفیت تصویر با ابزار Smart Sharpen

تمام روش های افزایش کیفیت از جمله این روش، کیفیت برخی از تصاویر را افزایش میدهند به طور مثال، با ابزار Sharpen میتوانیم فقط کیفیت تصاویری که Sharpness خودشان را از دست دادند افزایش دهیم نه تمام تصاویر را. حالا بریم سراغ افزایش کیفیت تصویرمان.

گام اول: ابتدا تصویر خود را در فتوشاپ باز کنید سپس بهتر است ابعاد تصویر خود را افزایش دهید مثلا مطابق تصویر زیر طول آن را به 2000 پیکسل برسانید. اگر نمی دانید چطور سایز تصویر خود را افزایش دهید میتوانید مقاله افزایش سایز تصویر با فتوشاپ را مطالعه کنید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ گام اول

گام دوم: در تب Filter از زیر منوی Sharpen، گزینه Smart Sharpen را انتخاب کنید. سپس پنجره ای مشابه تصویر زیر باز میشود. در این پنجره با توجه به پیش نمایشی که در سمت چپ نشان داده شده است مقادیر را تنظیم کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.

  • بهتر است مقادیر را کمی تغییر دهید چون در غیر این صورت تصویر شما طبیعی جلوه نمی کند. 

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ گام دوم

همین، حالا می تونید تصویر را ذخیره کنید و تفاوت احساس کنید.

افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ گام آخر

به زودی روش های دیگری هم برای افزایش کیفیت تصویر با نرم افزار فتوشاپ خواهیم گفت. اگر نظری دارید و یا روش دیگری میدانید خوشحال میشویم با ما در ارتباط بگذارید. امیداورم این مقاله مفید بوده باشه.

پرسش و پاسخ
متن دیدگاه
ارسال دیدگاه
نظر شما با موفقیت ثبت شد پس از بررسی و تایید در سایت قرار میگیرد