فارسی نوشتن و حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

در مورد چی میخوایم صحبت کنیم؟

تایپ فارسی و فارسی نوشتن در فتوشاپ یکی از اولین مشکلی هایی است که پس از نصب این نرم افزار، با آن روبرو میشوید. به این صورت که حروف فارسی با فاصله و جدا جدا تایپ میشوند. خوشبختانه در این مقاله از آموزش فتوشاپ به حل این مشکل پرداخته ایم. پس اگر شما هم چنین مشکلی دارید با ما همراه باشید.

  • تاریخ ثبت:

    1400-01-03

  • آخرین بروزرسانی:

    1400-01-23

  • زمان مورد نیاز برای مطالعه:

    35 دقیقه

سرفصل های اصلی این مقاله
1

مراحل حل مشکل فارسی نوشتن در فتوشاپ

مراحل حل مشکل فارسی نوشتن در فتوشاپ

گام اول: ابتدا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید و مطابق تصویر زیر در تب Edit وارد گزینه Preferences شوید که البته میتوانید از میانبر crtl + k نیز استفاده کنید، سپس روی گزینه Type کلیک کنید. 

گام دوم: تصویر زیر مربوط به بخش Type در فتوشاپ 2020 است. در این صفحه از قسمت Choose Text Engine Options، در نسخه فتوشاپ 2021 یا 2020 گزینه World Ready Layout و در نسخه های پایین تر گزینه Middle Eastern and South Asian را انتخاب کنید و سپس روی دکمه OK کلیک کنید.گام سوم: ابتدا نرم افزار فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید و شروع به فارسی نویسی کنید. اگر هنوز حروف جدا جدا نوشته می شدند، گام بعد را نیز انجام دهید.

گام آخر: همان طور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ابتدا وارد تب Type شوید و در قسمت Language Options، گزینه Middle Eastern features را فعال کنید.

احتمالا با انجام این مراحل مشکل شما حل می شود و میتوانید بدون هیچ مشکلی، در فتوشاپ فارسی تایپ کنید ولی اگر مشکل شما با انجام این کارها هنوز پا برجا بود، میتوانید به عنوان آخرین راهکار متن مورد نظر خود را در نرم افزارهایی نظیر Word و Notepad تایپ کنید و سپس در فتوشاپ قرار دهید

 

اگر نظر یا سوالی دارید خوشحال میشویم با ما در میان بگذارید و امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه

 

 

 

 

 

 

 

پرسش و پاسخ
متن دیدگاه
ارسال دیدگاه
نظر شما با موفقیت ثبت شد پس از بررسی و تایید در سایت قرار میگیرد